SV-Groupسیستم گزارش ساز پویا

Image

چرا گزارش ساز پویا SV-Group ؟

در گذشته نرم افزارهایی كه توسط شركت های مختلف به بازار عرضه شده است ، گزارشات و خروجی های مورد نظر كاربران در آنها پیش بینی گردیده است ولی با توجه به نیاز روز افزون مدیران و كاربران مختلف سیستمها ، این گزارشات جوابگوی كلیه درخواستهای استفاده كنندگان نبوده و كاربران با مشكلاتی در رابطه با تهیه و ارسال گزارشات به سطوح مختلف سازمانی مواجه می باشند . جهت حل این كاستی ها در سیستمهای نرم افزاری ، تنها راهی كه به نظر می رسد تهیه نرم افزاری است كه بتواند كلیه اقلام اطلاعاتی را در اختیار كاربر قرارداده و استفاده كننده بتواند با توجه به نیاز اعلام شده اقلام مورد نظر را انتخاب و خروجی گزارش را طبق قالب دلخواه و مورد نیاز خود تنظیم و نسبت به تولید آن اقدام نماید . لذا جهت استفاده عمومی از چنین برنامه هایی باید طراحی رابط های كاربری Interface خیلی ساده و قابل فهم باشد تا كاربران عادی نیز بتوانند به راحتی آن را بكار گرفته و گزارشات مورد نظرشان را طراحی و تولید نمایند. امروزه سازمانهایی وجود دارند كه اسناد ، مكاتبات و فرایندهای مكانیزه ای دارند و در این راستا انبوهی از اطلاعات و فایل های الكترونیكی را تولید نموده اند ، اما متاسفانه از مسیرهای محدودی به این اطلاعات دسترسی دارند. آنچه كه دارای اهمیت است وجود ابزاری قدرتمند و كارآمد برای فن آوری و مدیریت اطلاعات به صورتی است كه بتوان به سادگی و در هرلحظه و به هر صورت كه نیاز است به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. امروزه برای تمامی مدیران این موضوع مهم می باشد که اطلاعات بی استفاده سازمان خود را به دانش تبدیل کنند.همچنین مدیران در هر سازمان تلاش می کنند تا از اطلاعاتی که در روزانه توسط پرسنل در سیستم ثبت می شود استفاده استرتژیک کنند.به همین جهت پیاده سازی سیستم گزارش ساز پویا برای هر سازمانی اهمیت دارد تا برای تولید گزارشات مورد نیاز خود وابسته به تیم برنامه نویس نباشند. در نرم افزار گزارش ساز SV-Group سعی شده با استفاده از جدیدترین متدولوژی های سیستم های اطلاعاتی و ابزار های برنامه نویسی تحت شبکه گسترده جهانی (اینترنت) یک بسته نرم افزاری تصمیم یار طراحی شود. دستاوردی که برای سازمان می تواند داشته شود، خود کفایی در تولید انواع گزارش ها، استفاده از اطلاعات به منظور فرآیند های تصمیم گیری، تولید دانش سازمانی و قرار دادن اطلاعات بنا به رتبه سازمانی کارکنان، می باشد. مهم ترین جنبه نوآوری که این بسته نرم افزاری برای سازمان ها دارد این است که بتوانند بدون هیچ وابستگی و محدودیتی انواع گزارش متنوع از داده های خود تولید کنند و این گزارش ها توسط کارکنان خود سازمان انجام می پذیرد.همچنین به موارد زیر می توان اشاره کرد : 1- قابلیت فراخوانی در نرم افزار های مختلف 2- امکان گرفتن پارامتر های احراز هویت از هر نرم افزار جهت تعیین سطح دسترسی

مقدمه

امروزه به علت گسترش سریع فن‌آوری و افزایش حجم داده‌ها، تهیه گزارش های دقیق جزو نیازمندی های اساسی سازمان ها می‌باشد. رویكرد سریع سازمان ها برای كاهش حجم مبادلات كاغذی و استفاده از روال های خودكار و الكترونیكی نیاز به تهیه انواع گزارش های دقیق را باعث می‌شود. با تغییرات ساختاری در تعریف اطلاعات سازمان، مدیران سازمان نیازمند گزارشات جدیدی می‌گردند كه عملا سیستم های موجود در برآوردن این نیاز ناتوان می‌باشند.


امروزه در دنیا برای سازمان ها ، ارگان ها و شرکت ها مقوله گزارش ساز بسیار مهم می باشد چرا که اهدافی را که دنبال آن هستند با استفاده از سیستم گزارش ساز، به آماری دقیق خواهند رسید که آنان را برای کنترل و پیمودن درست ادامه مسیر کمک خواهد کرد. سیستم گزارش ساز پویا به عنوان ابزاری قدرتمند توانایی اتصال به کلیه بانک های اطلاعاتی را دارا می باشد. این سیستم ابزاری است که با فراهم آوردن محیطی تحت وب با رعایت موارد امنیتی امکان ایجاد گزارشات متنوع مورد نیاز مدیریت و بقیه پرسنل را فراهم آورده است.


در عصر حاضر با گسترش سیستم های اطلاعاتی همواره استفاده صحیح از اطلاعات دقیق و به موقع موجب حرکت سازمان ها در مسیر پیشرفت شده است. پرهیز از استفاده از داده های تکراری، اطلاعات غیر مفید و ... در هنگام تصمیم گیری بسیار مهم بوده و همه ی سازمان ها نیز سعی دارند که بتوانند از اطلاعات خود به بهترین نحو استفاده کنند. همانگونه که اطلاعات برای سازمان بسیار مهم می باشد، طبقه بندی اطلاعات بر اساس سطوح مختلف سازمانی نیز از اهمیت بالایی برخور دار است به نحوی که هرچه از قاعده هرم سازمانی به سمت بالای هرم حرکت کنیم حجم اطلاعات کم و ارزش آن بیشتر می شود. بنابراین ارایه گزارش مدیریتی بنا بر سطح دسترسی مدیران و ارایه گزارش های عملیاتی برای کارشناسان، باید متفاوت از هم باشد. دو مورد ذکر شده جزو مسایل بسیار مهمی است که در سازمان های فعلی به آن اندازه ای که باید موردتوجه باشد، در نظر گرفته نشده و یا به آن پرداخته نشده است.


هدف از طراحی سیستم گزارش ساز پویا SV-Group

هدف از طراحی سیستم گزارش ساز پویا

هدف اصلی از طراحی سیستم گزارش ساز پویا ایجاد سیستمی است که پرسنل سازمان به راحتی بتوانند با داشتن حداقل دانش فنی و با آموزش ساده ، به سرعت گزارش های کارآمد ومورد نیاز خود را در قالب مختلف مانند جدول ، نمودار میله ای ، نمودار دایره ای و .... از دیتابیس های مختلف تولید کنند .این گزارشات کاملا به صورت سفارشی و بر اساس نیاز های کاربر ایجاد می شوند که محدودیتی در تولید این گزارشات وجود ندارد. گزارش های ارائه شده مناسب برای تمام سطوح سازمان است و کارکنان با هر سطح سازمانی می توانند به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنند. همچنین مدیران نیز می توانند از اطلاعاتی که از گزارشات بدست آمده در تصمیم گیری های استراتژیک استفاده کنندنتایج و خروجی های سیستم گزارش ساز پویا

1- - ایجاد گزارشات پیچیده با چند کلیک
2- ایجاد گزارشات تلفیقی بدون دانش پایگاه داده
3- امکان تهیه خروجی مورد نیاز (Word, Excel, Pdf و …)
4- امکان ذخیره گزارشات و اجازه استفاده به کاربران بر اساس سطوح دسترسی
5- امکان تعریف گزارشات نموداری ، توصیفی و آماری.
6- امکان تعریف شروط مورد نیاز به صورت نا محدود
7- امکان اضافه کردن فیلدهای محاسباتی به گزارش (تاریخ ، شماره ، صفحه و …)
8- استفاده از فیلترهای پیشرفته بـــــرای محدود كردن نتایج گزارش و جستجوی سریع روی ستونها
9- عملکرد بالا در تهیه گزارشات با حجم داده بالا
10- امكان تعریف و تغییر عناوین فارسی برای فیلدها
11- امكان تنظیم نمودن توابع رایج و اعمال آن روی فیلدها (مانند میانگین ، مجموع ، max ، min و....)
12- امكان تنظیم عناوین سر تیتر و زیر تیتر و امكان تنظیم عناوین سر صفحه و پا صفحه
13- امکان ایجاد گزارشات ترکیبی
...
نتایج و خروجی های سیستم گزارش ساز پویا SV-Group